Za co?

 

Za nasze grzechy

Niepopełnione

 

Za nasze myśli

W dupę jebane

 

Za nasze słowa

Od których boli głowa

 

I za nasze czyny

Kiedy śpimy

One thought on “Za co?

 1. „Za co?”- to bardzo częsta reakcja ludzi na różne życiowe rozczarowania, niepowodzenia, dramaty i tragedie. Krótko mówiąc człowiek upatruje przyczyny cierpienia we własnych wcześniejszych poczynaniach.
  Odpowiedź WIERSZEM jest lakoniczna i ma na celu, przez skok metafizyczny wprowadzić odpowiedni czyli maksymalny dystans do naszej ziemskiej egzystencji;
  Po pierwsze rozprawia się z pojęciem ‚grzechu’, za pomocą którego religie wzbudzając poczucie winy, manipulują jednostką i całymi społeczeństwami.
  W języku aramejskim, w którym mówił Jezus, ‚grzech’ oznaczał pierwotnie ‚chybić celu’ i dotyczył łucznictwa. Oczywiście potem grzech stał się w judaiźmie, chrześcijaństwie, islamie i wszystkich innych religiach, centralnym punktem indoktrynacji. Rozumiany jest jako ‚obraza Boga, ale czy Boga można czymś obrazić? Misja Jezusa miała uświadomić ludziom, że są niewinni, co wymagało aż krwi Boga. Zostało to bardzo sprytnie przekręcone przez Kościół, który zaczął nauczać:’zabiliście Jezusa. teraz to dopiero macie grzech!’, i wykorzystane przeciwko ludziom. Dlatego w w/w wierszu kasuję ‚grzechy’ określeniem- ‚niepopełnione’.
  Po drugie ‚nasze myśli’, jako najbardziej dokuczliwe i karmicznie kreatywne oraz najtrudniejsze do kontrolowania, potraktowałem po punkowsku określeniem ‚w dupę jebane’.
  Trzecia zwrotka nie wymaga wyjaśnień.
  Po czwarte, co wiedzą wszyscy mistycy, kwantowi fizycy i ludzie ogólnie rozgarnięci, a ostatnio zostało nawet udowodnione matematycznie przez Nassima Harameina- życie jest snem, więc w ogóle nie byłoby o czym mówić,ale odczuwam przymus, żeby powiedzieć i z tego obowiązku i metafizycznej uczciwości poety jest ten hermeneutyczny wywód.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.